Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Netradiční hodina biologie

vytvořeno: 20.2.2019, před 4 roky v rubrice Aktuality

Ty nejpoučnější a nejpřínosnější okamžiky se pojí s tím, kdy si můžete danou věc vyzkoušet na vlastní kůži. To se poštěstilo i žákům čtvrtého ročníku gymnázia ve Starém Městě. Hodinu biologie si společně s vyučujícím oživili návštěvou Terária Modrá. Zde si mohli na vlastní oči prohlédnout zástupce největších a nejjedovatějších hadů, rozmanitých druhů pralesních a pouštních ještěrů, obojživelníků, členovců i savců.

Ti odvážnější si vyzkoušeli, jaké to je držet v rukou či kolem krku jednoho z největších hadů na světě, krajtu. Ti, jež netrpí arachnofobií, si zase sáhli na sklípkana, který dosahoval velikosti dlaně. Méně odvážní studenti raději postávali v bezpečné vzdálenosti. Ovšem, když přednášející vytáhl z terária krásného chameleona, přicházeli blíže i ti bojácnější. Největším mazlíčkem se ale jednoznačně stal ježek africký, který okouzlil nejednu studentku.

Přednáška probíhala v přátelském duchu, kdy pan Michal Brázdil velmi poutavě a vtipně hovořil o různých zvířatech. Podobné hodiny biologie by žáci zcela jistě uvítali častěji.

Mgr. Vlastimil Šišák


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město