Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Navštívili jsme Londýn, Oxford a Cambridge

vytvořeno: 29.6.2017, před 7 roky v rubrice Aktuality

Zájezd pohledem Lenky Huťkové a Martiny Adamčíkové (2.G)

Ve dnech 17.6-23.6. 2017 se uskutečnil školní zájezd do Anglie. Čekal nás týden plný zábavy, poznávání památek, objevování nových míst a pobyt v anglických rodinách, abychom si zlepšili a procvičili anglický jazyk.

První dobrodružství začalo dlouhou únavnou cestou, při níž jsme pluli trajektem z francouzského města Calais do anglického města Dover. Při plavbě nám svítilo do očí vycházející ranní sluníčko, které nás provázelo po celý zbytek zájezdu. Mnohé z nás překvapily tak krásné horké dny, a proto hned po příjezdu se vydali na nákup letního oblečení.

Navštívili jsme hlavní město Velké Británie Londýn a dále univerzitní města Oxford a Cambridge. Londýn nás uchvátil především krásnými budovami, památkami ( např. Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Palace, London Eye atd.) galeriemi a muzei. Jako nejzajímavější považujeme návštěvu filmových studií Warner Bros studios, kde nás okouzlila magická atmosféra natáčení filmu Harryho Pottera. V Cambridge jsme měli možnost vidět studentské koleje, známé trhy a krásné zelené parky. Ve městě Oxford jsme shlédli také známé koleje a místa, kde se natáčel Harry Potter. Navštívili jsme typický středověký hrad Warwick castle, kde jsme zažili ukázku střelby z katapultu. Po náročných
celodenních výletech jsme se vždy unavení vraceli rádi do anglických rodin, které se o nás dobře starali a chystali svačiny na celý den. Velké díky patří skvělé průvodkyni, která měla stručný poutavý výklad a především děkujeme paní učitelce Medkové, která zařídila i s malou účastí studentů tento zájezd. Během týdne jsme prožili spoustu zážitků, na které celý život nezapomeneme. :-)


Jak to viděla Adéla Klegová (2.H)

Minulá sobota byla počátkem našeho dobrodružného výletu do Anglie. Jako skromně početná skupina jsme se ráno vydali do Prahy, kde se k nám připojilo pražské gymnázium, s jehož nástupem se autobus naplnil nejen pasažéry, ale také hlukem. Společně jsme se přes německé a belgické silnice dostali až do francouzského přístavu Calais. Nyní se stačilo už jen přeplavit přes průliv La Manche a vylodit se v Doveru. 

Anglie nám nabídla moře míst k vidění od těch nejslavnějších londýnských památek až po pitoreskní univerzitní města Cambridge a Oxford, kde jsme měli možnost podívat se do jedné z kolejí a prošli jsme se například kolem Bodleyovy knihovny, kde je uloženo více než 12 milionů knih. Mimo jiné byl náš program obohacen návštěvou filmových studií Warner Bros, kde jsme okusili magickou atmosféru z natáčení sérií o mladém kouzelníkovi Harrym Potterovi. Avšak konec naší výpravy nastal téměř rychlostí světla a ačkoliv neradi, museli jsme Anglii dát (prozatím) své sbohem.


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město