Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Návštěva vědeckého parku VIDA! v Brně

vytvořeno: 4.10.2021, před 3 roky v rubrice Aktuality

Co je vida?!

No přece zvolání – když objevíte něco překvapivého. „Vida! To jsem nevěděl…“. A právě toto slovo je přesně tím pravým pojmenováním pro zábavní vědecký park u brněnského výstaviště. Na ploše 6200 m2 se nachází přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým můžete objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum a Venkovní expozice.

Žáci naší školy ze tříd 2.H, 2.G, 4.H (SMA, SGR, SBI) a 4.G (SMA, SGR, SBI) dne 1. 10. 2021 navštívili toto moderní science centrum, které poskytuje spoustu interaktivních možností a skvělých inspirativních zážitků. Interaktivní expozice poutavou formou přibližuje různorodé oblasti z vědních oborů i běžného života. Velkou výhodou byla možnost individuálního vyzkoušení jednotlivých exponátů. Žáci si např. mohli vyzkoušet, jak vzniká vlna tsunami, jak poskytnout člověku první pomoc, jaká je příčina vzniku tornáda nebo jak se projevují různé vady zraku s pomocí simulujících brýlí.

Návštěva science centra byla pro nás opravdovým zážitkem, který můžeme všem dosud nezúčastněným jedině doporučit. Určitě se ještě někdy zastavíme na další zajímavé programy a akce!

Mgr. Nikol Hrňová,


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město