Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Naši truhláři a strojaři prezentovali školu ve Vizovicích

vytvořeno: 21.3.2023, před 2 měsíci v rubrice Aktuality

Akce Tradice, řemesla a život na Valašsku, která se uskutečnila 17. a 18. března 2023 ve Vizovicích,  měla za úkol motivovat děti k výběru řemesla jako budoucího povolání. Spolu s ostatními vystavovateli jsme se snažili dětem, jejich učitelům a rodičům ukázat, jaké obory (např. stavebnictví, truhláře či strojírenské obory)  mohou děti studovat na naší škole. Když se propojí výuka s praxí, která zaujme, jsme na dobré cestě k získání nových nadějných řemeslníků. Na Valašsku jsme dokázali, že to jde.

V pátek přišlo 300 žáků základních škol a v sobotu cca 700 návštěvníků. Můžeme se tedy chlubit počtem tisíc návštěvníků celkem

Speciálního poděkování se nám dostalo od organizátorů celé akce. "Moc si vážíme všech vás, kdo jste byli s námi a věnovali jste svůj volný víkendový čas na to, abychom společně propagovali to, co je tak ohrožené, řemesla a ruční práci. A že vás všech bylo: Tradix UH, SOŠG Staré Město, SOU Vizovice, 44 Centrum řemesel, Pánská móda Sýkora, Klub absolventů Baťovy školy práce Zlín, Valašská garda, Obzor Zlín, Xella, Tondach, Diton, Euronářadí, paní Krocová, Macháčková a Bilíková, Dita a Jeroným Královi, pan Fila a manželé Hutěčkovi. Nechyběli ani zástupci Bratrstva psích tlapek jako zkušení pomocníci, kteří nechybí na žádné naší akci.

Speciální poděkování patří našim parťákům MAS Vizovicko a Slušovicko, Domu kultury Vizovice, Dětskému domovu a Základní škole Vizovice a za sobotní službu hasičům z SDH Březolupy."


Mgr. Soňa Patočková, Bc. Igor Friak a Miroslav Umlauf


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město