Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Naši studenti absolvovali stáž na UTB

Týden na technologické fakultě očima studentů

vytvořeno: 4.5.2016, před 8 roky v rubrice Aktuality

Třetí dubnový týden, tedy od 18. do 22. dubna absolvovala čtrnáctičlenná skupinka žáků ze třetích ročníků gymnázia stáž na Ústavu výrobního inženýrství Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Naše škola se tak stala jednou z deseti oslovených a vybraných škol pro tuto stáž. Přestože technologicky zaměřené obory se netěší u studentů velké oblibě, je jejich velkou výhodou, že absolventi nacházejí uplatnění takřka okamžitě, často i v průběhu studia. O programu celého týdne napsala Martina Omelková.

První den jsme se dozvěděli informace o studiu na této škole. Den pokračoval přednáškou o CNC strojích s názornou ukázkou. Úterý obnášelo exkurzi ve firmě Mitas, kde jsme mohli sledovat výrobu pneumatik. Na chvíli jsme soucítili s dělníky v této firmě, protože podmínky pro práci zde opravdu nejsou lehké. Ve středu jsme absolvovali prohlídku některých učeben, speciálních laboratoří a školní knihovny. Program dalšího dne bylo vstřikování plastů ve speciálních laboratořích. Dozvěděli jsme se, jaká spousta druhů výrobků vzniká touto metodou. Závěrečný den jsme pozorovaly lasery při práci a dozvěděli jsme se také něco o prototypingu – 3D tisku, obdrželi jsme drobné dárkové předměty vyrobené studenty tamní fakulty, osvědčení o absolvování stáže a chlebíček.

Průběh stáže dokumentovala Aneta Crlová ze 3.G. Účastníci stáže se totiž mohli zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii a o nejlepšího video z jejich týdenního pobytu na FT UTB. Pro výherce byla slíbena hodnotná odměna. Jak sami na videu uvidíte, naši žáci si celou stáž velmi užívali a jistě jim taktéž byla velkým přínosem. Už totiž její absolvování může žákům pomoci v přijímacích zkouškách na pořádající školu.

Video z akce je dostupné na facebookových stránkách školy.

Mgr. Gabriela Piknerová 
​Mgr. Martina Suchánková


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město