Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Naši automechanici se probojovali do celostátního kola

vytvořeno: 3.3.2017, před 7 roky v rubrice Aktuality

Dne 28. 2. 2017 se konalo krajské kolo školní soutěže pro mladé automechaniky, které ve Zlínském kraji pořádala Střední škola - COPT  Kroměříž. Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků oborů ukončených  výučním listem 23-68- H/01 Mechanik opravář motorových vozidel.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 5 škol Zlínského kraje. SOŠGSM reprezentovali žáci 3.D Martin Čerešňák a Petr Škrabal. Oba žáci vzali přípravu na soutěž více než svědomitě, po intenzivní výuce ve škole se připravovali i ve svém volném čase. Výkon kluků byl nad očekávání. Ve výsledkové listině Martinovi chybělo na první příčku pouhých 9 bodů.  Peťa skvěle zabodoval v sekci testů, ze 101 bodů splnil plných 94. Tím kluci vybojovali krásné druhé a třetí místo z celkového počtu deseti soutěžících. Dále se hodnotilo pořadí družstev jednotlivých škol na základě součtu bodů obou zástupců.  V této disciplíně jsme obsadili 1. místo. 

Jak žáci hodnotili soutěž z jejich pohledu? Martin to vidí jako povedený den a Peťa měl upřímnou radost z nových zkušeností. Oba kluci si odvezli příjemné zážitky ze zápolení v oboru, který je bezesporu v jejich životě oslovil. Výsledkem dnešního dne je postup žáků z prvních dvou příček do celostátního kola, které se koná v Mladé Boleslavi.

Touto cestou bych chtěl poděkovat Peťovi za povedený výkon, ukázkový přístup a dobrou náladu po celý den a Martinovi za postup do celostátního kola. Oběma přeji úspěchy nejen v profesním, ale i v osobním životě.

 Martin Pírek, UOV


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město