Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Naše futsalistky postupují do divizního finále

vytvořeno: 14.1.2022, před 1 rokem v rubrice Aktuality

SFL (středoškolská futsalová liga) čítá jubilejní 20. kolo. Naše škola se každoročního turnaje účastní již od roku 2009. Za tu dobu jsme zaznamenali 6x první místo, 2x druhé místo a 1x jsme slavili i bronzové medaile. Minulý ročník nás před branami absolutního finále zastavila pandemie covid-19, když byla soutěž předčasně ukončena.

První turnaj 20. ročníku organizovala naše škola na hale Širůch ve Starém Městě v pondělí 10. 1. 2022 za účasti našeho celku, Stojanova gymnázia Velehrad, SŠ gastronomie a obchodu Zlín a OA a VOŠ T. Bati Zlín. Do turnaje jsme nastoupili jako největší favorit, což se ukázalo hned v prvním utkání, které více připomínalo trénink. Celý zápas s velehradským gymnáziem se nesl v duchu „kočka – myš“, což se i projevilo v konečném skóre 11:0 ve prospěch našich holek.

Ve druhém utkání náš celek narazil na futsalistky ze SŠ Gastronomie a obchodu Zlín. I toto utkání bylo od první minuty zcela pod naší kontrolou. Středoškolačky ze Zlína dostaly míč na naši polovinu pouze nakopnutím a ani jednou nevystřelily na gólmanku Škrabalovou, která si klidně mohla na obě utkání vzít povinnou četbu k maturitě. Konečný výsledek 9:0 hovoří za vše.

Již s jistotou postupu do dalšího kola nastoupil náš celek k poslednímu, třetímu utkání proti OA a VOŠ T. Bati ze Zlína. Vstup do utkání byl z naší strany velmi rozpačitý. Po našich četných chybách to byly právě zlínské holky, které dvakrát nebezpečně ohrozily naši bránu. Nicméně, „studená“ brankářka Škrabalová zachránila bravurními zákroky čisté konto. Ve třetí minutě utkání se už holky dostaly do svého klasického tempa, přestaly dělat chyby a převzaly otěže utkání, které v poklidu dovedly do vítězného konce 5:0. V turnaji jsme suverénně zvítězili s celkovým skóre 25:0.

Další kolo (Divizní finále) se uskuteční ve čtvrtek, 20. 1. 2022 v Rousínově. Tohoto kola se zúčastní čtyři týmy, ze kterých pouze jeden celek postoupí do dalšího kola (Finále divizí). Držte nám palce, abychom tímto týmem byli právě my.

Futsalový tým SOŠ G Staré Město
Karolína Škrabalová, Irma Ceremugová, Kateřina Furiková, Monika Hlaváčová, Sára Korvasová, Denisa Jonášová, Michaela Ferencová, Johana Tomečková
Trenér: Mgr. Benedikt Chybík

Výsledky:
SOŠ G Staré Město – Stojanovo gymnázium Velehrad 11:0 (7:0)
Branky: Korvasová 3, Jonášová 3, Hlaváčová 2, Ceremugová, Ferencová, Furiková

SOŠ G Staré Město – SŠ gastronomie a obchodu Zlín 9:0 (4:0)
Hlaváčová 4, Ceremugová 2, Tomečková 2, Jonášová

SOŠ G Staré Město – OA a VOŠ Tomáše Bati Zlín 5:0 (3:0)
​Furiková 2, Hlaváčová, Jonášová, Ferencová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město