Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Náš absolvent přednášel na naší škole

vytvořeno: 2.11.2016, před 4 roky v rubrice Aktuality

Znalost cizího jazyka umožňuje prožít pobyt v cizí zemi s větším pochopením jejího běžného života. Tak se to podařilo i našemu absolventu Michalovi, který v květnu složil na výbornou státní maturitu z ruského jazyka. Rád se přijel k nám do školy podělit o svoje dojmy a zážitky z měsíčního pobytu na různých místech Ruské federace o letošních prázdninách.

Michal si připravil poutavou prezentaci o svém cestování po Rusku a předvedl ji postupně studentům ve třech jazykových skupinách ruštiny od druhého po čtvrtý ročník. Samozřejmostí byl jeho komentář v ruském jazyce a velmi zajímavé podrobnosti ze života běžných lidí v zemi. Cestoval především vlakem, někdy autobusem, a projel si evropskou část Ruska od Moskvy a jejího okolí – rozumí se pár stovek kilometrů - až po pobřeží Černého moře v Soči a poznal i přírodní krásy Kavkazu. Seznámil se s mnoha zajímavými lidmi, kteří mu zpříjemnili pobyt svými radami a pomocí, a navázal s nimi přátelské vztahy.

Studenti ocenili konkrétní informace o způsobech cestování vlakem, moskevským metrem, o ubytování pro mladé lidi, stravování, vízové povinnosti a dalších věcech, které jsou důležité pro individuálního cestovatele. Čas, vyměřený vyučovací hodinou, Michalovi téměř nestačil. Pro ruštináře bylo jeho vyprávění dalším užitečným způsobem výuky jazyka.

Mgr. Zdeňka Šupková


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město