Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

MOCK testy FCE a PET

vytvořeno: 13.9.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

Milé studentky, milí studenti, jistě jste po prázdninách plní energie a přemýšlíte, jak nabyté síly co nejlépe využít.

Pokud uvažujete o složení mezinárodní zkoušky z angličtiny PET (úroveň B1), FCE (úroveň B2), či dokonce CAE (C1), máte hned v říjnu jedinečnou příležitost si celou zkoušku vyzkoušet nanečisto přímo u nás ve škole.

V pátek 14. 10. 2022 k nám zavítají certifikovaní hodnotitelé ze zkouškového centra P.A.R.K. Brno, kteří vám umožní si vyzkoušet všechny části zkoušky (reading, listening, writing and speaking). Poté zkoušku vyhodnotí a do 2 týdnů vám zašlou výsledky, na základě kterých se můžete rozhodnout, zda konat „ostrou“ zkoušku.

 V případě úspěšného složení zkoušky FCE (B2) vám certifikát může nahradit maturitní zkoušku z angličtiny na gymnáziu, na SOŠ stačí zkouška PET (B1). V obou případech byste konali již pouze didaktický test.

Jak se na zkoušku nanečisto přihlásit?
1. Klikněte na odkaz https://www.zkouskypark.cz/terminy-a-ceny-zkousek-nanecisto?column=idCity&value=23&do=setPortalFilter.
2. Zvolte si datum zkoušky (14. 10. 2022) a požadovanou úroveň – PET, FCE nebo CAE.
3. Postupujte podle pokynů.  

POZOR: v kontaktních údajích zadejte kód naší školy, kteří jste všichni obdrželi před Bakaláře. Toto je velmi důležité – na základě tohoto kódu budete v systému přiřazeni k naší škole a zpětně obdržíte příspěvek z OPS ve výši 200 Kč na PET a 300 Kč na FCE či CAE. V obou případech je pro vás tedy cena zkoušky pouze 290 Kč.   

Pokud váháte, kterou úroveň zvolit, pomůže vám test na odkazu https://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/. Přihlásit se můžete do 23. 9. 2022. Počet míst je ale omezený (60 účastníků celkem na všechny tři zkoušky), proto přihlášení neodkládejte!


Mgr. Jana Vejrostová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město