Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Michal Šťastný opět zavítal na naši školu

vytvořeno: 16.3.2017, před 7 roky v rubrice Aktuality

V „poklidné“ době po pololetním hodnocení se gymnazisté zase sešli s našim  loňským absolventem Michalem, který se s nimi rád podělil o své další zahraniční zážitky. Skupiny ruštinářů z gymnázia, druháci, třeťáci a čtvrťáci, s ním besedovaly vždy celou hodinu ruského jazyka. A bylo o čem, protože Michal přinesl opět svoje fotky, tentokrát z povánoční ho a novoročního pobytu.

A kde všude vlastně byl? Pohodlným vlakem a autobusem jel do úrodné a na přírodu bohaté Moldávie, dále do úzkého pásu tzv. Podněsterské republiky, kde se mohl zdržet pouze několik hodin a na očekávanou oslavu Nového roku odjel  do významného přístavu Oděsa na břehu Černého moře. Tam jej čekali jeho ruští přátelé a připravili pro něj bohatou hostinu v tamější restauraci. I moře si Michal stačil prohlédnout v jeho bouřlivé zimní podobě.

Ale volné sváteční dny  utekly  jako voda a cestovatel se zase musel vrátit ke studijním povinnostem. Těšíme se, že se Michal brzy opět vydá do světa, a že nám přijde povyprávět svoje cestovatelské historky.

Mgr. Zdeňka Šupková


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město