Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Martin Srubjan získal 2. místo v celostátní soutěži

Skvělý úspěch našeho strojaře v soutěži projektu Prametheus

vytvořeno: 30.1.2018, před 2 roky v rubrice Aktuality

V měsíci říjnu minulého roku vyhlásila firma PRAMET Tools s.r.o celostátní soutěž v rámci projektu PRAMETHEUS soutěž Navrhni technologii a vyhraj, která byla určena studentům středních odborných škol a učilišť v rámci celé České republiky. Do této akce se zapojil i student naší školy Martin SRUBJAN, který je v současnosti ve 3. ročníku studijního oboru mechanik seřizovač.                                        

Úkolem soutěžících bylo navrhnout optimální technologii na obrobení dané součástky (přípojka čerpadla) dle výkresu a zadání na určeném CNC stroji, zvolit vhodné řezné nástroje i s řeznými podmínkami a dále spočítat strojní čas potřebný k obrobení součásti. Uzávěrka soutěže byla stanovena na konec listopadu. První část hodnocení určila tři nejlepší práce a tak už v prosinci Martin věděl, že mezi ně patří i ta jeho. Současně dostal pozvánku na lednové slavnostní vyhlášení finálových výsledků a předávání cen, které proběhlo  24. 1. 2018 v novém Experience centru firmy PRAMET Šumperk a zde jeho práce byla ohodnocena jako druhá nejlepší. Vítěznou byla práce ze SOU Domažlice, třetí skončila práce Střední školy technické z Opavy.

Celá tato akce bude mediálně podpořena firmou Pramet a zároveň na zpráva o soutěži objevila i na stránkách Technického týdeníku.     

Ještě v závěru chci vyzvednout práci Lukáše Váverky, který je spolužákem Martina a jeho pomoc na tvorbě celého projektu. Oběma studentům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Za odborný výcvik Z. Ludvík


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město