Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Lyžařský kurz očima Michaely Grebeňové

vytvořeno: 10.2.2017, před 7 roky v rubrice Aktuality

Ve dnech 29. ledna až 3. února se třídy 1.H a 1.G zúčastnily výcvikového lyžařského kurzu. Po náročném loučení s našimi rodiči, kteří těžce snášeli, že jejich děti na celých 6 dní odjedou pryč, jsme se vydali na 3 hodinovou cestu. Autobus nás nakonec dovezl na místo našeho cíle, kterým bylo tento rok Červenohorské sedlo nacházející se v Jeseníkách a náš pobyt zde mohl začít.

Lyžovali jsme každý den rozdělení do 4 družstev. Ve zlepšování a vybití své energie nám každý den pomáhaly výborné sněhové podmínky a příznivé počasí. Zasněžený svah bez použití sněžných děl a většina dne bez mlhy – co víc by si lyžař mohl přát. Velký počet sjezdovek, na kterých se pokročilí mohli dostatečně vyžít a začátečníci výrazně zlepšit, snad ocenil každý z nás. Za zmínku stojí i to, že až na jedno menší zranění, které nakonec vyléčila slova maminky, se nikdo z nás nijak nezranil.

Kromě lyžování jsme taky měli možnost si po návratu ze svahů zaplavat v hotelovém bazénu, zahrát kulečník nebo obsadit hotelovou halu s mobily v ruce. Ve večerních hodinách na nás čekaly přednášky o pravidlech na svazích, o druhu lyží a o lyžařských chybách a zavítal k nám také jeden z členů horské služby. Po večeři nás každý večer čekal společný program, při kterém jsme měli obě třídy možnost se vzájemně lépe poznat.

I když věřím, že jsme si to všichni užili, únava byla na konci pobytu znát, a tak už jsme se jen těšili na svoji postel.

Velké díky patří spolužákům za příjemnou atmosféru a společně strávený čas, a především našim učitelům – paní učitelce Kavalcové, Horákové a Dziacké a panu učiteli Horňákovi a Šišákovi za to, že pro nás tento lyžařský kurz zorganizovali a celý pobyt nad námi drželi ochranou ruku.

Michaela Grebeňová, 1.H


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město