Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Lyžařský kurz očima 1.G

Aneb jak to viděla Klára Čevelová a Veronika Idesová

vytvořeno: 15.2.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

V neděli 28. 1. 2018 krátce po 10. hodině ranní jsme spolu s 1.H a 1.A vyrazili na lyžařský kurz. Po delší cestě jsme přijeli k hotelu Červenohorské sedlo. Poté, co jsme si vybalili a zabydleli se, začalo vzájemné navštěvování pokojů, které bylo tak typické pro každý večer po zbývající týden.

Poprvé jsme se dostali na svah v pondělí ráno, rozděleni na 3 skupiny. Ti nejlepší lyžaři a snowboardisté byli jedničky, dvojky byli již trochu „zajetí“ lyžaři a trojky, kteří byli úplní začátečníci.

Lyžovat jsme chodili každý den, ráno a odpoledne. Středa odpoledne však obnášela příjemnou změnu ve formě dobrovolné procházky. I když se mohl výšlap zdát náročný, energie na pořádnou koulovačku nám zbylo dost.

Večery nám zpestřovaly přednášky učitelů o lyžování, snowboardingu nebo první pomoci. Navštívil nás i člen horské záchranné služby a vyprávěl nám zajímavosti o své práci a bezpečnosti na svahu. Následně byl každý den zakončen programem, který si připravil vždy jeden z týmů.

Určitě všichni si našli na lyžáku to své. Ať už to bylo lyžování nebo noví přátelé, kterých jsme zde poznali opravdu spoustu. Troufáme si říct, že jsme prožili báječný týden se skvělými kamarády i učiteli.  

Klára Čevelová a Veronika Idesová, 1.G


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město