Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Krajské kolo v házené poprvé s naší účastí

vytvořeno: 17.1.2019, před 4 roky v rubrice Aktuality

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 odcestoval tým našich dívek do Zubří, kde se konalo krajské kolo v házené dívek SŠ. Celkem nastoupilo 9 dívek.

Po dlouhé době se na naší škole podařilo v tomto sportovním odvětví poskládat tým, který by nejel jen na výlet. Házenkářky napříč všemi ročníky byly doplněny odvážnými fotbalistky. Nejtěžší je v házené pozice brankařky a té se velmi dobře zhostila Dáša Stařinská, která i proti zkušeným házenkářkám nastoupila bez přehnaného respektu.

První zápas náš tým odehrál s papírově slabším soupeřem OA a VOŠ Valašské Meziříčí. Tento tým měl ale jednu obrovskou výhodu, reprezentační brankařku. Nervozita z prvního zápasu, slabá sehranost a velká nepřesnost přihrávek v prvním poločase se sice v druhé půli zlepšila, ale dotáhnout zápas do vítězného konce jsme nedokázali. Konečný výsledek prvního zápasu byl 9:10.

V druhém zápase, proti Gymnáziu Rožnov pod Radhoštěm, dívky začaly předvádět pěkné útočné akce a ujaly  se i vedení. A to po parádní střele Natálie Palčíkové z devíti metrů. Natálii podpořila i druhá Natálie (Větříšková) v našem týmu, která využívala hojně technické a nečekané střely. Mladičká křídla, Zuzana s Eliškou, trestala chyby v obraně soupeře. Celkově, ale soupeř disponoval robustnějšími hráčkami, a to rozhodlo o těsné prohře 10:12.

Poslední zápas s OA TB Zlín už byl hrou o čest a děvčata se dokázala koncentrovat a vítěze celého turnaje porazila v poměru 13:10.

Rádi bychom pochválili překvapivě vyrovnané výkony nejen házenkářek, ale i děvčat-neházenkářek, která se nebojí nastoupit na palubovku v jednom z nejtvrdších sportů. Děkujeme vám za parádní reprezentaci školy.

 Mgr. Horňák Branislav© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město