Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Kateřina Resslerová vícebojařskou královnou Moravy a Slezska

vytvořeno: 11.2.2016, před 8 roky v rubrice Aktuality

​Atletka Slovácké Slavie Uherské Hradiště a studentka naší školy Kateřina Resslerová (3.H) potvrdila, že se jí v nově otevřené atletické hale v Ostravě daří. Po týden „starých" vítězných startech na překážkách a v dálce tam totiž triumfovala i na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. „Kačka potvrdila svou atletickou všestrannost," pochvaloval Ivan Ressler, otec a trenér talentované atletky v jedné osobě.

Kategorii juniorek ovládla Kateřina Resslerová ziskem 3 110 bodů. Pětiboj přitom nezačala příliš šťastně. V úvodní disciplíně na 60 m překážek po drobné kolizi na první překážce s Barborou Zatloukalovou, která běžela v sousední dráze, ztratila rytmus, což se podepsalo na výsledném čase. I přesto 9,64 s znamenalo slušný bodový zisk 781 bodů. Ve výškařském sektoru se pokoušela o vyrovnání svého osobního maxima, což se nakonec nepodařilo, ale 621 bodů za 150 centimetrů ji drželo v kontaktu s jejími největšími soupeřkami.

„Koule je již tradičně Katčinou slabinou, což se projevilo o to víc, že poprvé vrhala jako juniorka čtyřkilogramovou. Netrefila se ani do jednoho ze tří pokusů a výkon 7,89 m zůstal za jejími možnostmi," popisoval Ivan Ressler vývoj závodu.

V dálce ovšem Kateřina opět dokázala, že jí to letos skáče, a výkon 524 cm ji udržel v boji o medaile. Jenže nakonec to nebyly jen stupně vítězů. V závěrečné osmistovce, kterou vícebojařky mají nejméně rády, dokázala zabojovat, vymáčkla ze sebe poslední zbytky sil a výborným osobním rekordem 2:30,26 min si zajistila prvenství v celém pětiboji.

Víceboj absolvovala také její tréninková sparingpartnerka Šárka Polášková, která obsadila celkově šesté místo. Nejlepší výkon předvedla ve výšce, kde překonala laťku ve výšce 159 centimetrů.

Další členové Ressy teamu, dorostenci Nikolay Romanchenkov a Vít Jánoš, startovali v Olomouci. „Kolja vybojoval druhé místo ve skoku dalekém výkonem 597 centimetrů a ve sprintu na 60 metrů postoupil časem 7,55 sekundy do finále, ve kterém již nenastoupil. Vít běžel v rozběhu ještě o dvě setiny rychleji a ve finále potom časem 7,55 sekundy obsadil třetí místo," dodal Ivan Ressler.

Zdroj: http://slovacky.denik.cz/ostatni_region/skvele-katerina-resslerova-je-vicebojarskou-kralovnou-20160203.html


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město