Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Jsme čtvrtí v republice!

Velký úspěch našeho fotbalového družstva

vytvořeno: 11.11.2016, před 3 roky v rubrice Aktuality

Republikové finále ve fotbale pro ročníky 1999-2001 se uskutečnilo v Jihlavě 3. a 4. listopadu 2016. Ale začneme pěkně po pořádku. V kvalifikaci jsme nejdříve narazili na vítězné školy z olomouckého a ostravského kraje. Utkání s Olomoucí zvadli kluci na výbornou s výsledkem 3:2. Ale v druhém zápase na nás doslova vlétli „ogaři z Opavy“ a po remíze 1:1, přišly na řadu penalty. Ty jsme však zvládli lépe, a mohli jsme se těšit z postupu na republikové finále.                                                         

Samotné finále bylo rozděleno do dvou skupin se třemi družstvy. V první utkání ve finále jsme se utkali s Brnem. I přes silnou herní převahu náš tým inkasoval branku. Z mnoha krásně nachystaných gólových šanci, jsme ovšem neproměnili ani jedinou. Byla to hořká prohra 0:1. V druhém utkání jsme museli už jasně bodovat, pokud bychom chtěli přemýšlet nad postupem ze skupiny. Čekal nás tým poskládaný s hráčů pražských týmů jako Sparta, Slavie či Bohemians. Vstup do utkání opět nevyšel. Přesto jsme dokázali skóre otočit na konečných 3:1. A to nám zajistilo postup do semifinále. V semifinále jsme se utkali se školou z Příbrami. V mrazivém počasí lépe vyšel zápas soupeři a nám nezbylo nic jiného než uznat kvality i vítězství soupeře 4:1. O bronzovou medaili jsme se utkali s domácí Jihlavou. Únava, zranění hráčů a obdržená červená karta v samotném úvodu zápasu náš tým poznamenala. Prohrou 3:1 jsme se rozloučili s turnajem.

I tak je „bramborová medaile“ velmi hezkým výsledkem, a proto všem hráčům jmenovitě děkujeme. Bránu hájil  Adam Rišica z 2.E, kapitán týmu Dominik Vlček z 3.F, skupina mladých hráčů z 1.E Jakub Nedorostek, David  Šenkeřík, Jan Spáčil, Vojtěch Hajnoš, Jakub Kaňovský, Marek Polášek, Martin Vincour, Miroslav Tomaštík a z 1.H Martin Řehola. Dále hráli Tomáš Večeřa ze 2.H, Ondřej Berčík a Martin Šánek ze 2.G, Dominik Jahoda ze 2.S a Daniel Kocián (2.K).

Vlastimil Šišák a Bedřich Chromek
trenéři


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město