Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Jak jsme prezentovali v Itálii

Mobilita v rámci projektu Erasmus+: Memories will keep us together

vytvořeno: 27.11.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

Náš výlet do Italského města Bitonta začal v sobotu brzy ráno na vlakovém nádraží ve Starém Městě, ze kterého jsme se přemístili do Prahy na letiště Václava Havla. I přes černý humor pádu letadla nás a našich učitelů jsme bezpečně přistáli v nedalekém Bari, kde na nás už čekaly naše hostující rodiny. Jelikož jsme doletěli o den dříve, tak jsme v neděli navštívili památky a centrum v Bari.

V pondělí jsme představili členy našeho “týmu”, naši školu a okrajově alespoň naše město a náš kraj. Seznámili jsme se s ostatními členy týmů Litvy, Lotyšska, Španělska, Polska a studenty z Itálie. V úterý jsme navštívili památku Castel del Monte - úžasné místo s úžasným výhledem, turistické městečko Alberobello, které je známé svými malými domečky s kamennou střechou a nakonec jsme výlet zakončili na jedné z nejhezčích pláží v Itálii Polignano. Během našich výletů jsme plnili jeden z úkolů mobility - pořizovali fotografie místních starších obyvatel. I přes chladné počasí pro zdejší obyvatele, jsme museli okusit teplotu moře. Taky zde nechyběla ani vánoční výzdoba a my jsi užili jeden z nejlepších večerů, co byl.

Ve středu jsme se vrátili do školy Liceo Scientifico Statale G.Galilei, kde jsme měli za úkol se připravit na večerní program v divadle. Středenční večer jsme úspěšně absolvovali s odprezentováním prezentací s pravdivými příběhy našich praprarodičů. Vyprávěli jsme příběh o našich pradědečcích, kteří ukázali obrovskou statečnost ve druhé světové válce a v době totality. Někteří studenti z našich partnerských statů ukázali svoje úžasné pěvecké výkony a jiní představovali prezentace o dnešní době a starých lidech. Týden se nám blíží ke konci, a tak je čtvrteční den zakončený společnou večeří a rozloučením s našimi polskými přáteli. Opět nechybělo ani skvělé jídlo, tak jako každý den po celý týden a tentokrát jsme nevynechali ani tanec. Páteční den už nás opouští španělský tým a my si užíváme poslední den volna včetně večerní rozlučkové párty. V sobotu ráno už nás naši milovaní učitelé čekají na letišti a my bezpečně po osmi hodinách cesty dostáváme zpět do svých domovů. 

Celý týden prozářený sluníčkem jsme si nesmírně užili a chtěli bychom poděkovat škole a našim doprovázejicím učitelům za jejich podporu a pevné nervy s námi. 

Aneta Hájková, Adéla Blahová, Dominik Šrom 


Více fotografií zde.


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město