Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Informace pro studenty a rodiče

Včetně zajímavých odkazů

vytvořeno: 12.3.2020, před 4 roky v rubrice Aktuality

Vážení rodiče a studenti,

od pondělí 16. března 2020 vám učitelé budou prostřednictvím Bakalářů posílat informace k výuce, domácí úkoly, prezentace atd. Proto bedlivě každý den sledujte zadání domácích úkolů, dívejte se na jednotlivé předměty a sledujte zprávy zaslané prostřednictvím Komens.


Pár rad a tipů

Bojujete s literaturou? Nemůžete nyní sehnat knihy k přečtení k maturitní zkoušce? Pak nezoufejte. Městská knihovna v Praze poskytla 1306 knih zdarma ke stažení (můžete si vybrat formát PDF nebo epub a jiné). Vše najdete zde.  Někdo z vás třeba preferuje audioknihy, které jsou dostupné na stránkách Českého rozhlasu v sekci Čtenářský deník.    

Firma SCIO zveřejnila zdarma procvičovací testy z českého jazyka i matematiky (jsou tam testy jak pro přípravu k přijímacím zkouškám na střední školu, tak testy pro studenty středních škol. Testy najdete zde.

Pokud máte rádi výuková videa, pak se podívejte na Khanovu školu, a třeba na výuku dějepisu (téma Velká francouzská revoluce a Napoleon) nebo matematiky (téma Rovnice a nerovnice).

Pokud potřebujete odeslat či naskenovat váš úkol, můžete využít pro "naskenování" aplikaci Office Lens, která umožňuje fotografii převést do formátu PDF nebo Wordu. 


Mgr. Soňa Patočková


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město