Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Historická exkurze v Praze z pohledu 4.G

vytvořeno: 7.10.2018, před 1 rokem v rubrice Aktuality

Začátkem září jsme se vydali do Prahy, abychom náš nejdůležitější školní rok odstartovali z plných sil. Dne 12. 9. v brzkých ranních hodinách jsme se sešli na nádraží ve Starém Městě. Všichni jsme se moc těšili, protože to byl náš poslední společný výlet, než se rozutečeme do všech koutů naší republiky. Doprovázela nás naše třídní paní učitelka Brhelová s jejím manželem a paní učitelka Andrýsková. Po příjezdu do Prahy jsme si uschovali kufry a tašky v úschovně na Hlavním nádraží a vydali jsme se poznávat krásy Prahy.

Naše první zastávka byla na Václavském náměstí. Po procházce centrem města nás uchvátil Staroměstský orloj, i když stále v rekonstrukci. Přesyceni historií jsme zavítali do Pařížské ulice, kde by si určitě každá dívka vybrala nejednu kabelku. Před odchodem na ubytování do hotelu Taurus jsme zhlédli ještě několik dalších památek, jako například Židovský hřbitov nebo také Prašnou bránu. Po načerpání nových sil v hotelu pokračovalo naše večerní dobrodružství po Praze. Ocenili jsme rozchod  v obchodním centru, kde jsme nasytili naše prázdná břicha. Exkurze dále pokračovala na Loretu, kam jsme se naštěstí svezli tramvají, a nemuseli šlapat kopec. Nejvíce nás okouzlil výhled na téměř noční Prahu. Po půl hodině focení jsme se dostali až ke krásně osvětlenému Pražskému hradu. Do hotelu jsme se vrátili unaveni, ale plni nezapomenutelných dojmů.

Druhý den nás čekalo další seznamování s krásami Prahy. Předtím jsme samozřejmě měli vydatnou snídani v podobě rautu. Byli jsme se podívat na Národní divadlo a podél pobřeží Vltavy jsme doputovali až na Karlův most. Poté následoval rozchod. Počasí nám nepřálo, tak se skoro celá třída sešla v McDonaldu, kde jsme si dali čaj nebo kávu. Naším odpoledním cílem byl opět Pražský hrad, tentokrát za doprovodu paní průvodkyně, která nás důkladně seznámila s historií Chrám svatého Víta, Vladislavského sálu a Zlaté uličky. Večer jsme strávili v divadle Kalich. Zhlédli jsme komedii „Bez předsudků“, která zaujala opravdu každého.

Poslední den jsme si ráno sbalili věci a opět dali kufry a tašky do úschovny. Čekala nás poslední zastávka našeho výletu, a to Vyšehrad. Zde oficiálně skončil náš výlet. Závěrečnou, ale pro mnohé důležitou tečkou, byl rozchod na nákupy. Poté jsme se všichni šťastně sešli na nádraží a kolem páté odjeli vlakem domů. Tento výlet jsme si pořádně užili. Budeme na něj vzpomínat s úsměvem na tváři.

Autor: Sabina Botková, 4.G


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město