Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Herec do každé hodiny

vytvořeno: 8.3.2021, před 3 roky v rubrice Aktuality

Ve čtvrtek 4. března se do hodiny českého jazyka 3. G připojil v rámci projektu "Herec do každé hodiny" filmový, televizní, divadelní herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník. Ve standardních pětačtyřiceti minutách jsme měli panu Kubáníkovi možnost položit otázky všeho druhu.

Začali jsme u hercova mládí, jeho motivace k povolání herce a pokračovali jsme jeho prvními replikami na dřevěných prknech divadla. Postupně jsme se dostali přes angažmá v Městském divadle Zlín až k přesunu do uherskohradišťského Slováckého divadla, jehož členem je pan Kubáník již úctyhodných dvaadvacet let.

Naše příjemné setkání bylo také skvělou příležitostí, jak se dozvědět podrobnosti o působení před televizními kamerami, protože kromě Slováckého divadla známe Josefa Kubáníka také například ze seriálu Gympl s ručením omezeným nebo aktuálního pořadu z dílny FTV Prima Sestřičky.

Charismatický herec nás nechal také nahlédnout za oponu jeho důvěrného vztahu s legendou herecké společnosti Květou Fialovou, a řeč přišla dokonce i na jím oblíbené seriály na platformě Netflix.

Věříme, že náš ctěný host si celou tři čtvrtě hodinu užil stejně jako my. Pro nás to bylo skvělé ozvláštnění, dnes již bohužel, dlouhotrvající a namáhavé distanční výuky a úžasná příležitost nahlédnout pod pokličku tolik neobvyklého povolání.

Všechny dotazy však zdaleka nebyly zodpovězeny a my budeme doufat, že s panem Kubáníkem se brzy sejdeme znovu a budeme v naší inspirativní diskuzi s chutí pokračovat.


Jakub Hříbek, 3.G


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město