Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Futsalové „béčko“ vybojovalo účast na republikovém finále

vytvořeno: 22.3.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

Mizérie, obavy, bezmoc. Tak to vypadalo ve středu, den před odjezdem na důležitý turnaj Středoškolské futsalové ligy děvčat. Z nominace na finále Východní konference se omluvila téměř všechna děvčata ze základního kádru. Studium i zdravotní stav znemožnilo účast hned sedmi klíčovým hráčkám najednou (Vojtková, Malatová, Krištofová, Valášková, Fabová, Olivová, Molková). A tak se ve čtvrtek ráno na sraz dostavilo sedm statečných děvčat, která odcestovala do Rousínova, kde se turnaj pořádal.

Naše „béčko“ se však na palubovce chovalo jako opravdičtí hrdinové nejslavnějšího westernu. A to jich dokonce do boje nezasáhlo sedm, ale pouze šest. Sedmá statečná a zraněná, Nela Krejčířová doprovázela tým pouze jako záloha při případném zranění jedné z hráček.

Od prvního utkání hráčky do puntíku plnily pokyny trenéra a dokázaly, že žádným „béčkem“ nejsou. Pohledná nátlaková hra staroměstských futsalistek se musela líbit. Pohledné kombinace na jeden dotek, rychlý pohyb a sprcha střel na branku soupeřek. To byl ten správně namíchaný koktejl úspěchu. Konečné skóre turnaje v poměru vstřelených a obdržených gólů 30 ku 1 hovoří za vše. Mimo velmi přesvědčivý výkon celého týmu je nutno vyzdvihnout individuální výkony všech hráček. Především gólmanka Stařínská podržela děvčata ve složitých chvilkách. A nebýt velmi diskutabilní penalty v prvním utkání, tak by vychytala cennou nulu v turnaji. O ofenzivu se starala především Laura Bieliková, která se s počtem 14 vstřelených gólu stala nejlepší střelkyní turnaje.

Ve čtvtek, 5. 4. 2018 naše futsalistky čeká poslední a nejdůležitější krok k úspěchu; Super finále ve Žďáru nad Sázavou. Držte našim holkám palce!

Výsledky turnaje:

SOŠ G – Ostrava Poruba     13:1 (7:1)
Bieliková 4, Stařínská 3, Čagánková 2, Polášková 2, Vodehnalová, Jakešová.

SOŠ G – Choceň     7:0 (4:0)
Bieliková 3, Čagánková, Polášková, Vodehnalová, Jakešová.

SOŠ G – Jihlava     10:0 (7:0)
Bieliková 7, Polášková 2, Jakešová.

Tabulka střelkyň:
Bieliková: 14
Polášková: 5
Stařínská: 3
Čagánková: 3
Jakešová: 3
Vodehnalová: 2

Mgr. Benedikt Chybík


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město