Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Folklorní soubor opět zazářil

vytvořeno: 9.10.2017, před 7 roky v rubrice Aktuality

Skvěle se prezentoval školní folklorní soubor SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě, který patří již desátou sezónu ke kvalitním stálicím na kulturním poli naší školy. Jeho temperamentní a zároveň velmi srdečné vystoupení bylo vyvrcholením pobytu oficiální delegace z francouzského města Sées, který proběhl v termínu Slavností vína 2017.

Tanečníci, doprovázeni cimbálovou muzikou Bálešáci, posílenou o naše školní hudebníky, představili francouzským hostům tance z našeho regionu, moravských kopanic a živou myjavskou vyhazovanou. Nadšený potlesk a slova chvály zaznívala nejen od francouzských hostů, ale rovněž od domácího publika, před nímž bývá vystoupení nejobtížnější. Tanečníkům a muzikantům vyjádřili své velké poděkování starostové obou měst p. Josef Bazala a p. Jean - Yves Houssemaine, obdivu a uznání se jim dostalo rovněž od prezidenta partnerského výboru p. Rémy Duvala a všech členů oficiální mezinárodní delegace.

Všem svým tanečníkům a muzikantům, kteří opět skvěle reprezentovali naši školu a dobré jméno školního souboru, velmi děkuji!

Tanečníci: Martina Omelková, Monika Kölblová, Lucie Novotná, Kristýna Kašná, Tereza Frantová, Jiří Šimek, Vojtěch Jurásek, Dominik Stašek, Robin Feldvabel, Stanislav Psotka.
​Muzikanti: CM Bálešáci + Martin Novák a Šimon Mareček
Autor fotografií: Bohumil Ferda

Mgr. Helena Hlavačková Ph.D.


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město