Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Fenomenální úspěch Adély Klegové

Naše studentka obsadila 7. místo v celostátním kole francouzské olympiády

vytvořeno: 17.5.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

Vítězstvím v krajském kole olympiády ve francouzském jazyce si Adéla Klegová, studentka 3. ročníku naší školy, vybojovala postup do celostátního kola této soutěže v kategorii B1 (což je kategorie určená studentům, kteří studují francouzštinu po dobu maximálně 3 let v daném počtu hodin).

V pondělí 14. května nastal tedy pro Adèle její den D, kdy bojovala o své umístění mezi 14 soutěžícími - vítězi krajských kol, kterými prošlo zhruba 3 500 studentů francouzštiny. Už jen samotný postup do ústředního kola je tedy pro každého velkým úspěchem.

Adèle se v tvrdé konkurenci rozhodně neztratila. Po svých skvělých výkonech ve všech částech soutěže (poslech, popis obrázku a ústní improvizovaný projev na vylosované téma) obsadila 7. místo se ziskem 103,5 bodů. Umístění v čele soutěže bylo velmi těsné – Adèle od šestého místa dělil pouhý půl bod a od bronzové medaile pak 7,5 bodu.

Soutěž probíhala v Praze v budově Francouzského institutu pod taktovkou spojených sil NIDV a Sdružení učitelů francouzštiny SUF. Záštitu pak převzala současná atašé pro francouzský jazyk v České republice Madame Hélène Buisson.

Věřím, že i v příštích letech další naši studenti a studentky francouzštiny zvednou pomyslnou rukavici a navážou na tento úspěch. Vive le français, vive Adèle!

Mgr. Marcela Chovancová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město