Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Expedice "Po stopách Vikingů do Norska"

Jedinečná možnost poznat krásy Norska, Švédska a Dánska

vytvořeno: 22.2.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

Milí studenti a vážení rodiče,

nabízíme studentům možnost zúčastnit se expedice s názvem "Po stopách Vikingů do Norska", která se uskuteční ve dnech 17. až 26. června 2022.

Společně prozkoumáme švédské, dánské a norské království. Naše expedice začne ve švédském Trelleborgu, kde prozkoumáme rekonstrukci vikingské osady. V Norsku se budeme toulat v NP Dovreffjel, kde budeme pozorovat pižmoně severního, projdeme se krajinou polární tundry v NP Rondane, poplavíme se lodí po jezeru Gjende a přejdeme hřeben Bessegenu, budeme obdivovat vyhlídku Lomseggenu v NP Landsby a uvidíme fotogenický ledovcový splaz Nigardsbreen v NP Jostedalsbreen. V dánském království nás ohromí město Lindholm Hoje se žárovými hroby a ve městě Jelling budeme obdivovat obrovské mohyly a staré runové kameny.

Cena expedice je 17 500 Kč. V ceně expedice je zahrnuta doprava autobusem tam a zpět, čeští průvodci s láskou k severským zemím (Mgr. Soňa Patočková, Antonín Mikulenka), expediční kuchař, 3x nocleh ve vybavených chatkách v Norsku, 4x nocleh ve vlastních stanech v kempech, expediční polopenze včetně svačin, podrobný elektronický itinerář (s radami, mapkami, popisy lokalit a vším důležitým), cesta trajektem z Německa do Švédska, cesta trajektem ze Švédska do Dánska, vstupy do NP, přednáška pracovníka NP, cesta lodí po jezeru Gjende, plavba lodí po fjordu, popřípadě lodní tramvaj v Oslu (podle toho, kde bude parkovat náš autobus), legrace a nevšední zážitky.

V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupy do muzeí (není podmínkou všechny památky navštívit) a pojištění. Ceny vstupů budou upřesněny v elektronickém itineráři a na schůzce, která se uskuteční před odjezdem.

Současná epidemiologická situace v Dánsku a časový harmonogram akce umožňuje tento zájezd pouze očkovaným studentům.

Přihlášky na akci jsou k dispozici u Mgr. Soni Patočkové. Podrobnější program akce najdete níže. Expedice se uskuteční v případě, že se nahlásí minimálně 40 účastníků. Pokud se tak nestane, vybrané peníze všem vrátím. 

Případné dotazy ráda zodpovím. 

Mgr. Soňa Patočková
zástupkyně ředitele školy a organizátor akce
patockova@sosgsm.cz
telefon: 735 746 554Fotografie z minulé expedice do Norska s našimi studenty

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město