Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Edison week

vytvořeno: 28.2.2020, před 4 roky v rubrice Aktuality

Minulý týden proběhl na naší škole každoroční projekt Edison week. Ve dnech 17. – 21. 2. 2020 navštěvovali naše žáky v hodinách studenti z Indonésie, Jordánska, Austrálie a Taiwanu. Celý týden je seznamovali jak s nimi samotnými, tak hlavně s jejich zeměmi.

Naše Edisony jsme si vyzvedli v neděli o půl 5 na vlakovém nádraží ve Starém Městě a poté jsme je odvezli do hostujících rodin, aby se vybalili a ubytovali. V pondělí ráno jsme se s nimi, s našimi studenty a vyučujícími sešli na opening ceremony v aule. Tam se Edisoni krátce představili, dostali od nás malé dárečky a samozřejmě ochutnávku moravské slivovice. A po tomto posilnění už bylo na čase jít učit. Po škole jsme se společně vydali do Uherské Hradiště, kde jsme je seznámili s místní kavárnou a popovídali si o všemožných tématech. V úterý jsme opět zavítali do Hradiště, tentokrát však na Laser game. Sami jsme byli překvapení, jak se jim hra líbila. Ve středu bylo na řadě Event centrum, kde nás pan místostarosta krátce seznámil s historií Starého Města a poté jsme společně zdolali věž kostela. Po zhlédnutí krátkého videa v Památníku Velkém Moravy jsme vyrazili na staroměstskou radnici, kde proběhlo oficiální přivítání a pak jsme dostali skvělou kávu. Odtud jsme pokračovali na bowling a po něm už si domů odpočinout. Ve čtvrtek nás čekala každoroční návštěva vinného sklípku. Ten jsme tento rok opustili opravdu rychle, ale těší nás, že jim naše moravské víno chutnalo! Oficiální rozloučení bylo přesunuto na velkou páteční přestávku, kde jsme všem poděkovali a pak už bylo jen na čase doučit zbývající hodiny, sbalit se a vyrazit objevovat další krásy České republiky.

Tímto je projekt Edison week pro tento rok u konce. Doufáme, že jste si ho užili tak, jako my. Děkujeme všem, kteří se na něm podílěli – těm, které vyrobili plakáty, těm, kteří nám pomáhali stěhovat, úžasné Ivči Odstrčilíkové za skvělé fotky, všem učitelům za toleranci naší absence v hodinách, učitelům angličtiny za trpělivost s některými pomalejšími Edisony a především panu učiteli Chovancovi – za opětovnou organizaci tohoto projektu a zkrátka za vše!

Michaela Grebeňová 4.H

„It’s the little memories that will last a lifetime.“ 


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město