Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Doplňující vysvětlení k nošení roušek ve škole

vytvořeno: 7.9.2020, před 3 roky v rubrice Aktuality

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy,

protože se nám od včerejšího dne množí různé dotazy na nošení roušek ve škole, tak bychom vám rádi poskytli následující vysvětlení. 

K nošení roušek jsme přikročili poté, co jsou v karanténě pedagogové a vedení školy. V tuto chvíli čekáme na výsledky testů a v případě, že výsledky budou negativní, ihned zrušíme nošení roušek (výsledky prvních testů by měly být známy v úterý). Jde nám o to, že pokud by někteří z pedagogů, kteří jsou nyní v karanténě, byli pozitivní na onemocnění COVID-19, tak by zde bylo vysoké riziko, že mohli infikovat další pedagogy popřípadě žáky, se kterými se potkali. Proto chceme minimalizovat riziko šíření onemocnění COVID-19 na naší škole i vzhledem k tomu, že zítra (úterý 8. září 2020) se na naší škole koná ústní část maturitní zkoušky. 

Víme, že není stanovena povinnost nosit roušky ve školách, nicméně jsme využili následujícího ustanovení MŠMT: Mohou však nastat specifické situace, kdy je uvnitř školy závazný příkaz ředitele nosit roušku i při absenci mimořádného opatření krajské hygienické stanice možný a oprávněný. Například, pokud se ředitel školy dozví od krajské hygienické stanice, že byl některý z žáků či zaměstnanců pozitivně testován na covid-19 a teprve se rozbíhá epidemiologické šetření (takže se vyhodnocuje s kým ve škole byl žák/zaměstnanec v kontaktu a kdo je potenciálně také ve škole nakažený), je přiměřené po přechodnou dobu, než situaci vyhodnotí krajská hygienická stanice, nařídit nošení roušek (citováno z Manuálu MŠMT).

Děkujeme vám za pochopení této nelehké situace, ve které jsme se ocitli.

Mgr. Bedřich Chromek
ředitel školy


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město