Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Deutsch macht uns Spass!

Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce na naší škole

vytvořeno: 13.2.2019, před 1 rokem v rubrice Aktuality

V pondělí 11. února 2019 proběhlo na naší škole Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce, které se zúčastnili zástupci Gymnázia UH, Gymnázia Uh. Brod, Stojanova Gymnázia Velehrad a SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě.

Německá olympiáda nabídla soutěžícím možnost poměřit a prověřit své jazykové schopnosti a dovednosti formou poslechového testu, který byl následně doplněn ústní částí. V té měli soutěžící předvést svou pohotovost a jazykovou zdatnost. Podkladem pro tuto část soutěže se stala témata zaměřená na běžné konverzační okruhy týkající se reálných životních situací. K nárokům kladeným na studující patří rovněž schopnost popsat situaci zachycenou na obrázcích. Tyto výpovědi doplňuje následně situační dialog se členy poroty, v němž je soutěžícím nabídnut formou volně kladených dotazů reálný konverzační podnět, na který mají spontánně reagovat. Po absolvování těchto jednotlivých částí byly výsledky konverzační soutěže v letošním školním roce následující:

1.místo: Alejandro Boček, Gymnázium UH
2.místo: Eliška Skramuská, Gymnázium Staré Město
3.místo: Lucie Zpěváková, Gymnázium UH

Žáci byli na soutěž vzorně připraveni a předvedli skvělé výkony. Velké poděkování patří i Hung Nguyenovi, který rovněž reprezentoval naši školu a v silné konkurenci si vedl velmi dobře. Skvělým úspěchem je 2. místo Elišky Skramuské ze 3H, která postupuje do krajského kola!

 Všem soutěžícím velmi děkujeme.  Vítězům blahopřejeme!

Mgr. Helena Hlavačková, PhD.


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město