Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Den otevřených dveří firmy UNIMARCO Želechovice a.s.

vytvořeno: 5.11.2017, před 2 roky v rubrice Aktuality

Dne 20.10.2017 jsme navštívili společně se studenty prvního, druhého a třetího ročníku oboru Agropodnikání nově otevřené prostory firmy UNIMARCO v Želechovicích nad Dřevnicí.

Historie firmy se začala psát v roce 1991. Tehdy byla založena společnost Marco Export s.r.o., jež se stala v roce 1992 importérem dánské postřikovací techniky HARDI. Je to největší světový výrobce postřikovačů a postřikovacího vybavení a nabízí samojízdné, návěsné a nesené postřikovače. Zákazník si může vybrat mezi konvenčními polními postřikovači a postřikovači se vzduchovou asistencí. Obliba samojízdných postřikovačů Hardi Alpha je v České republice dlouhodobá a tyto postřikovače jsou co do počtu jednoznačnou jedničkou na trhu. Svědčí o tom i fakt, že firma UNIMARCO v roce 2016 prodala již třístý samojízdný postřikovač na českém a slovenském trhu. Ve stejném roce se firma stala také výhradním importérem vinařské techniky. Exkluzivitu pro Slovenskou republiku získala v roce 2006. Společnost GAI je renomovaným světovým výrobcem plnicích a etiketovacích strojů, nabízí tedy kompletní technologii lahvování od jednoho výrobce. Její stroje používá již přibližně stovka tuzemských vinařství. V roce 2016 uvedla společnost GAI na trh novinku v podobě lineárního plniče vhodného pro plnění jak tichých, tak i šumivých produktů.

V Želechovicích jsme strávili příjemné dopoledne, Mohli jsme si v klidu prohlédnout vystavenou mechanizaci. Vše bylo díky zástupci firmy provázeno odborným a fundovaným výkladem. Účastnili jsme se také závěrečného prémiového losování o hodnotné ceny. Závěrem lze konstatovat, že tato odborná exkurze splnila naše očekávání, pro žáky byla velmi poučná a se spoustou zajímavých informací a poznatků z oboru. Získali jsme i propagační materiály, které budou sloužit pro zkvalitnění výuky. Nezbývá než poděkovat vedení firmy UNIMARCO Želechovice za vstřícný přístup a těšit se na další spolupráci s naší školou.

Mgr. Radislav Dolina


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město