Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Den otevřených dveří

datum akce 18.1.2019, před 5 roky | vytvořeno: 14.1.2019, před 5 roky v rubrice Akce pro veřejnost

Naše škola pořádá pro zájemce o studium a jejich rodiče den otevřených dveří v pátek 18. ledna 2019 v době od 13 do 17 hodin. Na dnu otevřených dveří si můžete prohlédnout školu ve Starém Městě (Velehradská 1527) i odloučené pracoviště v Uherském Hradišti (Revoluční 747), zatančí vám školní folklorní soubor a chystáme pro vás další překvapení. 

A které obory u nás můžete studovat?
Jestliže váš zájem směřuje humanitním nebo přírodovědným směrem a chcete-li studovat na vysoké škole, zvolte si maturitní obor gymnázium. Naše škola podporuje sportovce, a proto vám nabízíme maturitní obor sportovní management. Můžete u nás studovat také maturitní obor zemědělského zaměření agropodnikání. Technické vzdělání s maturitou můžete získat v maturitních oborech mechanik seřizovač a stavebnictví. Kvalitní znalosti a profesní dovedenosti získáte v učebních oborech mechanik opravář motorových vozidelobráběč kovůstrojní mechanik a truhlář.

Nevíte, který obor si vybrat?
Podívejte se na unikátní projekt mezi naší školou a regionálními firmami. Projekt "Budoucnost4U" ukazuje žákům základních škol výhody studia strojírenských oborů. Naše škola úzce spolupracuje s firmou KOVOVÝROBA HOFFMANN s.r.o., kde naši studenti absolvují praxi a někteří z nich se pak stanou jejími zaměstnanci. Jestliže vás zajímá projekt "Budoucnost4U", pak se podívejte na webové stránky projektu.

U nás se připravíte na přijímací zkoušky!
Zájemci o studium v maturitních oborech mohou absolvovat přípravný kurz z českého jazyka a matematiky. Proč se ke kurzu přihlásit? V každém kalendářním roce hrají přijímací zkoušky významnou roli při rozhodování o přijetí na SŠ. Je stanovena hranice minimálního počtu bodů pro přijetí a pokud žák tento stanovený počet bodů nezíská, neuspěl u přijímacích zkoušek a nemůže být přijat ke studiu na SŠ. Z tohoto důvodu nabízíme intenzivní přípravný kurz, který je placený. Každý z předmětů (český jazyk a matematika) bude vyučován v bloku 10 hodin. Přihlašovat se do přípravných kurzů můžete na emailu info@sosgsm.cz, kam zašlete vyplněnou přihlášku. Kurzy budou probíhat ve středu v době od 15.30 do 17.00 hodin a začínáme ve středu 23. ledna 2019.

Chcete vědět aktuální informace? Sledujte nás na školním facebooku


Ke stažení

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město