Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Den jazyků na naší škole

vytvořeno: 13.10.2015, před 4 roky v rubrice Aktuality

Den jazyků

Každoročně pro nás představuje den jazyků příležitost prezentovat nadstandartní aktivity konané v průběhu celého školního roku v jednotlivých jazycích. Letos měli žáci prvních a druhých ročníků možnost shlédnout 5 prezentací.

V prezentaci o ruském jazyce se mohli seznámit s projektem e-Twinning plus, v rámci kterého již 4 roky spolupracují naši žáci s žáky škol v Arménii a Lotyšsku.  Angličtináři pak prezentovali své čerstvé zážitky z návštěvy Londýna, Brightonu a jejich okolí. Zbylé tři prezentace byly věnovány výměnným pobytům s partnerskými školami – konkrétně pobytu v italské Latině; zážitkům z francouzského města Sées a regionu Normandie, které měli žáci s výukou francouzštiny možnost po delší době navštívit, díky obnovení spolupráce škol v obou městech, a konečně zkušenostem z pobytu v německém Tönisvorstu a jeho okolí. Se školou v německém Tönisvorstu výměnné pobyty fungují již řadu let, obohacené v posledních letech i o spolupráci v projektu Certilingua . Jedná se o prestižní komplexní projekt, kterého se účastníme jako jediná škola v České republice. A protože německé účastnice projektu Certilingua právě konaly svou praxi v České republice, seznámily v rámci prezentace naše žáky i s podmínkami a průběhem tohoto projektu.

Děkujeme všem prezentujícím a přejeme všem, kteří se našich výjezdů a aktivit zúčastní v následujících letech, plno pozitivních zážitků.


Mgr. Marcela Chovancová


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město