Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Další úspěch dívčího atletického týmu!

Postupujeme z 1. místa do krajského kola CORNY CUPU

vytvořeno: 18.9.2015, před 9 roky v rubrice Aktuality

Družstvo dívek opět nenašlo přemožitele v okresním kole CORNY středoškolského atletického poháru v Uherském Hradišti a s velkým náskokem vyhrálo celou soutěž a postoupilo do krajského kola.

O největší bodový zisk se tentokrát postarala Štěpánka Kolářová na 60 m. Časem 7,78 přispěla na společné konto 917 body, což je historicky nejvyšší dosažené skóre SOŠ a Gymnázia Staré Město na těchto závodech. Zlepšení osobního rekordu potkalo též Michaelu Dubcovou na 800m, která bez speciálního atletického tréninku dokáže tuhle trať pokořit za míň než 2 minuty a 19 vteřin! Nezainteresovaní účastníci to komentovali slovy: „Proč se tenhle závod běhá po jednom?“ Nezaostaly ani další naše závodnice a Majka Šimlovičová přispěla nejvíce body (1649) ze dvou sprintů. Katka Resslerová si připsala 3. místo ve vrhu koulí a skvělý výkon ještě podtrhla 2. místem v dálce. Absolutorium ovšem zaslouží naše štafeta, která nechala boj o stříbro 15 sekund za sebou. Z tábora mimo registrované atletky potěšily hlavně výkony Kristýny Psotkové – 1. místo ve výšce, dále Natálie Valáškové – 2. místo na 800m, Natálie Palčíková – získala 4. místo ve výšce a 5. místo v kouli, Dubcová Kamila – 6. místo v dálce a Miková Zuzana – 6. místo ve výšce. Týmový výkon podpořila i Tereza Frantová, která i přes bolavý kotník rozbíhala naši štafetu.

Chtěl bych poukázat na morálně volní vlastnosti našeho družstva chlapců, které i přes zranění jednoho z našich atletů dokázalo kvalitně bojovat o cenné body do celkového hodnocení škol a těsně skončilo za branami postupu. Třetí místo je vynikající výsledek a hlavně příslib do příštích let. Zranění potkalo našeho studenta Honzu Němečka z 1.H, který si natáhl levé stehno.

Mgr. Branislav Horňák


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město