Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Jsme v dalším republikovém finále!

vytvořeno: 29.5.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuality

Dne 23.5.2023 jsme vyrazili do Bílovce zabojovat o postup mezi nejlepších 6 týmů republiky ve fotbale chlapců. Sestava se nerodila lehce a změn na poslední chvíli bylo více než dost. Turnaje se mohlo zúčastnit maximálně 16 hráčů, což jsme se pokusili naplnit, ale kvůli zraněním a jiným tréninkovým a zápasovým povinnostem jsme odjeli s 13 hráči.

Čekali nás dva soupeři, a to Gymnázium J. W. Prostějov a SPŠ stavební Opava. Bohužel se hrálo na umělé trávě, což spolu s úmorným teplem výrazně zpomalovalo hru. Důležitý byl i los turnaje. Ten nám přisoudil druhý a třetí zápas. Nejdříve odehráli zápas dva naši pozdější soupeři a byla to náročná bitva. Oba týmy musely intenzivně bojovat o výsledek, ale nakonec zápas skončil 2:0 ve prospěch Prostějova.

Po krátké pauze se chlapci z Opavy postavili proti našim klukům. Velmi brzo bylo vidět, kdo bude určovat tempo hry. Konečné skóre 8:2 v náš prospěch bylo smířlivé vzhledem k množství šancí, které jsme si dokázali vypracovat proti unaveným soupeřům. Důležité bylo tedy šetřit síly na rozhodující zápas a zkoušet měnit tempo hry.

Branky: Novotný 3, Slouka 2, Barát, Hrdlička, Bárta

Druhý zápas začal velmi opatrně a oba týmy hrály ze zabezpečené obrany. S postupem času se našim klukům podařilo zrychlit přechod do útoku a vypracovali si slibné šance. Z jedné takové se zrodil i náš první gól. Po rozehrání rohu na krátko se podařilo přesně odcentrovat a Lukáš Novotný krásnou hlavičkou na zadní tyč otevřel skóre. I přes vedení jsme neměnili taktiku hry a snažili jsme se o dosažení druhého gólu. Chvílemi se hrálo jen na jednu branku, ale nepodařilo se nám šance proměnit. Naopak 4 minuty před koncem hrací doby se z ojedinělého protiútoku jeden soupeřův hráč prosadil proti dvěma obráncům a zpoza jednoho z nich podstřelil našeho brankaře. S tímto stavem dospělo utkání do konce a následovaly penalty.

Na ně se nebojácně postavili 3 zkušení a sebevědomí hráči: Slouka, Novotný a Hrdlička. Obzvláště posledně jmenovaný nedal brankáři žádnou šanci a razantní střelou do šibenice poslal náš tým do republikového finále. Oslavy však mohly propuknout jenom díky vynikajícímu brankaři Martinu Mezihorákovi, který vystihl směr míče a zlikvidoval třetí soupeřův pokus. Republikové finále proběhne v Kuřimi 6. – 7. 6. 2023. Držíme palce!

Sestava: brankař: Martin Mezihorák; hráči: Ondřej Mikač, Adam Slouka, Adam Jonáš, Samuel Záhumenský, Vlastimil Hrdlička, Daniel Barát, Lukáš Novotný, Christopher Odiase, Roberto da Costa, Lukáš Hrbáček, Adam Pokorný a Adam Bárta.

Trenér: Mgr. Branislav Horňák

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město