Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Cykloturistický kurz plný zábavy a krásného počasí

vytvořeno: 30.6.2017, před 3 roky v rubrice Aktuality

Tradice se mají dodržovat. Proto se i letos žáci druhých ročníků společně s pedagogy vydali na již několikátý ročník cykloturistického kurzu do kempu na Velehradě. Skupina se už první den ráno rozdělila na ty, co do cíle dorazí na kolech a na ty, kteří se vydají pěšky.

Kolaři si cestu do kempu prodloužili krásnou třicetikilometrovou projížďkou přes Kostelany, Boršice, Buchlovice a Břestek. Pěšáci svou pár kilometrovou trať zvládli urazit za krásný čas – asi dvě hodiny. Vyhladovělí se všichni sešli u lákavého obědu.

Úterní program byl pro obě skupiny náročný. „Kolaři“ pod vedením Mgr. Nadi Kavalcové a Mgr. Soni Patočkové zdolávali 70kilometrovou trať, která končila v Kroměříži. Po zaslouženém odpočinku se však museli dopravit zpátky do kempu. Vše ale zvládli statečně. Pěšáci se mohli pochlubit dvacetikilometrovou trasou směr Bunč a zpět. Pod vedením Mgr. Benedikta Chybíka poznávali žáci krásu chřibských lesů a studánek. Sice vyčerpaní, ale zato nabiti nových dojmů, se studenti, kteří šli po svých, zdárně vrátili do kempu, kde je čekala výborná večeře.

Středeční program se nesl v duchu spíše odpočinkovém, jelikož počasí si připravilo překvapení v podobě tropických teplot. Dopoledne se skupina kolařů vydala na Smraďavku přes Chabaně a Zikmundov. Nutno podotknout, že tým posílil Mgr. Roman Chovanec. Skupina pěšáků si za svůj cíl zvolila nedaleký Velehrad, kde se žáci mimo jiné osvěžili u místní kašny. Odpoledne se účastníci kurzu oddávali sportovním aktivitám.

Čtvrteční ráno bylo ve znamení balení a příprav na zpáteční cestu. Po snídani se všichni vydali vstříc svým domovům.

Díky krásnému počasí, uvolněné atmosféře, skvělým studentům a věčně veselým pedagogům se i letošní kurz vydařil na jedničku. Těšíme se na příští rok.

Mgr. Simona Kukučová


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město