Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Celostátní kolo francouzské konverzace opět s naší účastí

vytvořeno: 29.6.2021, před 2 roky v rubrice Aktuality

Ve čtvrtek 17. 6. 2021 se naše studentka Zuzana Bachanová ze třídy 3.H zúčastnila celostátního kola soutěže ve francouzské konverzaci. Navázala tak na naši absolventku Adélu Klegovou, které se před třemi lety též podařilo probojovat do nejvyššího kola této soutěže. Obě studentky reprezentovaly naši školu v kategorii B1, což je kategorie určená pro žáky středních škol, kteří se učí francouzsky po dobu maximálně 3 let.

Vzhledem ke stále doznívající epidemiologické situaci proběhlo celostátní kolo soutěže v online prostředí. Každý z účastníků měl pouze 15 minut na to, aby přesvědčil mezinárodní porotu o svých komunikačních schopnostech ve francouzském jazyce, a to při popisu obrázku a v improvizovaném projevu na zadané téma.

Zuzka se letos do celostátního kola dostala jako náhradnice ze 2. místa v krajském kole a o možnosti se ho zúčastnit se dozvěděla jen pár hodin před soutěží samotnou. Přesto se v konkurenci vítězů krajských kol neztratila a umístila se v první desítce, k čemuž jí moc blahopřejeme!

Věřím, že Zuzka bude motivací pro naše mladší studenty francouzštiny, kteří na tento úspěch v příštích letech naváží. 


Za sekci francouzského jazyka
Mgr. Marcela Chovancová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město