Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Celostátní kolo ekonomické olympiády

Očima Markéty Švejčarové

vytvořeno: 25.6.2018, před 5 roky v rubrice Aktuality

Slyšeli jste někdy o ekonomické olympiádě? Cílem této olympiády je, aby si studenti rozšiřovali znalosti z oblasti ekonomie. Já jsem o této olympiádě poprvé slyšela ve škole, kdy jsme se všichni studenti ekonomického oboru povinně zúčastnili školního kola. Postoupila jsem do krajského kola, ve kterém jsem vyhrála 1. místo, v tom případě jsem postoupila do finále. Finále se konalo 21. 6. 2018 v České národní bance v Praze. Jela jsem se svou paní učitelkou Ing. Adamčíkovou. V 10:00 jsme dorazily do ČNB, kde nás přivítala snídaně v podobě rautu. V 10:30 nás rozdělili do dvou sálů, do prvního sálu šli všichni učitelé, které čekala přednáška na téma „Jak učit ekonomii“. Studenti šli do druhého sálu, ve kterém probíhalo písemné testování pro určení 10 nejlepších, které později čekalo ústní zkoušení o vybrání toho nejlepšího z nejlepších. Hned po testování jsme měli napsat esej. Student, který napsal nejlepší esej pojede na stáž do Belgie, v rámci pivovarnické společnosti AB InBev. Po náročném testování a psaní eseje jsme se sešli s učiteli u společného obědu opět v podobě rautu. Poté nás opět rozdělili. Učitelé se mohli těšit na další přednášku o bitcoinech. Studenti se zúčastnili s váženými hosty minutového networkingu. Cílem bylo, abychom se všichni navzájem poznali a získali kontakty užitečné do budoucna. Před vyhlášením výsledků jsme opět měli k dispozici raut a po vyhlášení jsme s paní učitelkou jely domů.
Sice jsem se do deseti nejlepších nedostala, ale i tak to beru jako skvělou zkušenost setkat se s těmi nejlepšími ekonomy a získat spoustu nových známostí.

Na závěr bych chtěla říci, že doporučuji všem studentům ekonomiky a podnikaní, aby příští rok tuto ekonomickou olympiádu vyzkoušeli, protože zjistí, jak na tom sami s ekonomií jsou, což je velmi důležité do budoucna.

Markéta Švejčarová
studentka 3. ročníku ekonomiky a podnikání


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město