Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Bylo v Praze blaze?

Jak návštěvu Prahy viděla 4.M

vytvořeno: 22.10.2015, před 8 roky v rubrice Aktuality

Zpočátku to tak nevypadalo. České dráhy opět nezklamaly a již v Uh. Hradišti jsme měli čtvrt hodiny zpoždění. S více než hodinovým skluzem jsme dorazili na Hlavní nádraží. Matička Praha nás přivítala úplně rozkopaná, díky náhradní dopravě jsme se za další hodinu konečně ubytovali a vyrazili v poklusu po památkách, abychom stihli večerní představení Ypsilonky. Hurá, zvládli jsme to! Hrad nás přivítal v plné kráse. Vladislavský sál a Zlatá ulička sklidily největší úspěch, především Daliborka. Kulturní zážitek z divadelního představení byl nepopsatelný, dokonce i ti, kteří hodlali divadlo prospat, byli nadšeni. Někteří žáci se pyšní společným fotem s p. Dejdarem, p. Novým a dalšími VIP.

 Další dny už byly v pohodě, na všechno bylo dost času. V poklidu jsme si prohlédli Vyšehrad a zkoumali, odkud ten Šemík vlastně skákal. Také Slavín jsme prošli křížem krážem. Na Petřín nejela lanovka, ale MHD a pěší túra nám umožnily vidět vše, co jsme chtěli. Bludiště bylo vtipnou tečkou a strávili jsme tam snad hodinu. Fotky s hráči Sparty považují žáci za největší trofeje z Prahy.

Poslední den jsme začali Národním divadlem a prošli romantická zákoutí Malé Strany, Karlův most, Staroměstské náměstí a skončili v Celetné ulici. Cesta zpátky byla bez problémů a všichni byli s exkurzí spokojeni. Pro žáky i pedagogický dozor jsou to nezapomenutelné zážitky.

 V Praze bylo blaze!

Mgr. Jitka Mannová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město