Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Bohatství Země

Netradiční soutěž s naší účastí

vytvořeno: 26.10.2021, před 2 roky v rubrice Aktuality

Dne 13. 10. 2021 se skupina 5 mladých a nadějných studentů ze 3.G vydala na exkurzi k soutěži Bohatství Země. Naši studenti jeli do vesničky Radvanice, která se nachází poblíž měděného dolu Bohumír. V místním penzionu se zúčastnili dvou přednášek: geologické a ekonomické.

I po dlouhé a náročné cestě autobusem se všichni ve zdraví dostavili do místního penzionu, kde se následně ubytovali. Po krátkém odpočinku naši studenti zahájili vzdělávací odpoledne přednáškou o geologii, kde se dozvěděli spoustu užitečných informací, které jistě zužitkují ke zpracování zadaného úkolu. Po asi dvouhodinové přednášce následovala krátká občerstvující pauza s kávou, která se po náročných dvou hodinách perfektně hodila.

Další přednáška, která se týkala ekonomické části úkolu, byla zdaleka náročnější než přednáška předešlá. Ekonomická přednáška trvala asi hodinu a půl. Po celém odpoledni sebevzdělávání se si naši studenti vysloužili večeři v podobě boloňských špaget. Po večeři následovala třetí a poslední přednáška dne, která byla doprovázena virtuální realitou. Virtuální realita nám ukázala pohled z první osoby ze španělského dolu na zlato.

Druhý den ráno po bohaté snídani se naši studenti vydali do měděného dolu Bohumír, kde se naštěstí nikdo neztratil a všichni dorazili v pořádku zpět na povrch Země. Po prohlídce dolu se vydali na prohlídku po okolí, kde si ukázali, co se stane s krajinou po těžbě. A taky pěkně zmokli a byla jim zima.

Cely promrzlí a zmoklí se vydali zpátky na penzion, kde je čekal oběd v podobě kuřete a brambor. Po obědě se všichni naložili do autobusu a vydali se na dlouhou cestu zpátky domů.

Žáci si výlet velmi užili a nabití plní nových vědomostí budou statečně plnit zadané úkoly.

Mgr. Lenka Wasserbauerová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město