Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

5. ročník soutěže "Staň se architektem" je za námi

vytvořeno: 22.1.2020, před 4 roky v rubrice Aktuality

Po roční soutěžní odmlce předvedlo minulý týden 56 žáků základních škol našeho regionu, že v každém z nás dřímá kousek architekta. V pátek 17. 1. 2020 u příležitosti dne otevřených dveří naší školy SOŠG Staré Město proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže STAŇ SE ARCHITEKTEM.

Práce byly rozděleny do dvou kategorií podle stupně školní docházky. V kategorii mladších žáků byly práce šesťáků a sedmáků, oceněni byli první 4. Druhou kategorii tvořili žáci 8. a 9. tříd a oceněno bylo prvních 5.

A zde jsou jména a školy medailistů. V mladší kategorii bylo pořadí 1. až 4. následující: Marie Jahodová ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, Jan Miškar ZŠ J. A. Komenského Nivnice, Anna Motyčková ZŠ Sportovní Uh. Hradiště a Lucie Ševčíková ZŠ Sportovní Uh. Hradiště. Kategorii starších žáků vyhrál Matyáš Hořínek z Academicschool Uh. Hradiště, druhá byla Jana Horáková ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, třetí skončila Eliška Šťastná ze ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod, čtvrtý byl Jan Boris Machulka ze ZŠ Březová, na pátém místě se umístil Marek Mahdal ze ZŠ J. A. Komenského Nivnice.

Zvláštní cenu poroty obdržel žák teprve 3. třídy Šimon Bršlica z Academicschool Uh. Hradiště, který vyrobil dřevěný model domu a vybavil jej nábytkem ze stavebnice Lego.

Krásné ceny byly pořízeny ze sponzorských darů stavebních firem regionu. A že byli sponzoři štědří, bylo možné nejlepší soutěžící odměnit chytrými hodinkami, powerbankami, přenosnými paměťovými disky nebo poukazy na vlek skiareálu Stupava.

Poděkování patří všem zúčastněným, učitelům ZŠ a hlavně sponzorským firmám: PaPP spol. s r.o. Uherské Hradiště, STAV-ARMO spol. s r.o. Staré Město, Vodohospodářské stavby Javorník – CZ s.r.o. Veselí nad Moravou, Zdeněk Kunovjánek - Drostav  Uh. Ostroh, SKANSKA  a. s. Pardubice, Atelier DEK Praha a Tradix UH, a.s. Staré Město.

Pořadatelky soutěže: Ing. Zuzana Kučerová, Ing. Miroslava Jošková, Ing. Kateřina Janoušková