Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

4.G v Praze

vytvořeno: 9.9.2019, před 6 měsíci v rubrice Aktuality

Aby šok po prázdninovém návratu do školních lavic nebyl příliš silný, hned po prvním školním dni jsme vyrazili na tradiční třídenní čtvrťáckou exkurzi do Prahy.

Počasí nám přálo, takže jsme každý den nachodili přes 10 kilometrů po krásách našeho hlavního města. Profesionálními průvodci jsme se nechali poučit o historii i současnosti Pražského hradu, Poslanecké sněmovny, filmových ateliérů Barrandov i Národního památníku hrdinů heydrichiády. Vlastními silami jsme se pak zvládli seznámit s mnoha dalšími památkami Malé Strany, Starého i Nového Města pražského a dle zájmů i dalších částí naší metropole.

Nezanedbali jsme ani přípravu na maturitní zkoušku z českého jazyka a navštívili Stavovské divadlo a v něm představení Misantrop od Molièra. Ne všemu jsme sice porozuměli, ale dojem z moderního zpracování zůstal rozhodně silný.

A co napsat na závěr? Doufám, že si každý z exkurze odnesl nejen spoustu nově nabytých či jen osvěžených poznatků z historie, kultury, politiky a života Prahy, které uplatní u maturity či v dalším životě, ale  též řadu (veskrze pozitivních) zážitků.

Mgr. Marcela Chovancová


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město