Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

3. ročník akce Stavíme budoucnost je za námi

vytvořeno: 17.9.2023, před 5 měsíci v rubrice Aktuality

V sobotu 16. září 2023 se v areálu naší školy uskutečnil 3. ročník akce Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou. Akce je zaměřena na podporu řemesel, kdy se dětem a jejich rodičům prezentují nejrůznější řemesla, která jsou důležitá nejen v oblasti stavebnictví. A tak si děti mohly vyzkoušet práci kováře, práci se zásuvkami, dveřmi, štukování, malování, stavění cihel atd. 

Celou akci organizovala naše škola ve spolupráci s Nadačním fondem Řemeslo pomáhá, který také oslovil zástupce velkých firem (Xella, Wienerberger, Tondach, Mapei, Cemix, Euronářadí, Kubala, Primalex aj.). Ti si pro děti připravili spoustu ukázek práce a úkolů. Děti mohly po splnění úkolů získat vysvědčení stavebního mistra a krásnou gravírovanou medaili. 

Do celé akce se zapojili i naši učni a mistři odborného výcviku, kteří si pro děti připravili výrobu hmyzího domečku a strojaři frézovali přímo na místě házecí letadélka pro děti. Velké poděkování patří všem našim studentům a učitelům, kteří se akce účastnili - letos se na organizaci akce podílelo 36 učitelů a 34 studentů. Novinkou letošního ročníku bylo kolo štěstí, kde si návštěvníci akce mohli za 50 Kč vytočit malou výhru (metr, kšiltovku, klíčenky, trička, pastelky a mnoho dalších cen). Výtěžek z kola štěstí použijeme na dobrou věc - na mezigenerační dílny. V těchto dílnách se potkávají naši učni se seniory z domovů seniorů a společně vyrábějí věci ze dřeva či kovu. Díky štědrosti návštěvníků akce se nám podařilo vybrat 10 000 Kč, a tak můžeme nakoupit materiál na další mezigenerační dílny. A za to všem návštěvníkům i účastníkům akce děkujeme.

Jsme rádi, že akci podpořila udělením záštity a osobní účastí na akci Ing. Mgr. Zuzana Fišerová, Ph.D., radní Zlínského kraje pro oblast školství, starosta města Staré Město Mgr. Martin Zábranský a senátor Josef Bazala. Paní radní také v sobotu 16. září 2023 slavnostně (spolu s ředitelem školy Mgr. Bedřichem Chromkem) otevřela workoutové hřiště, které pomáhali složit a postavit studenti oboru stavebnictví pod vedením Mgr. Branislava Horňáka a Ing. Jana Mošťka. 

Více fotografií na najdete ve fotogalerii.


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město